رابطه میان مصرف گوشت قرمز و سرطان چیست؟

بر اساس مطالعات مصرف انواع گوشت به خصوص انواع فرآوری شده آن سرطان زا می باشند. سوسیس و کالباس شایع ترین انواع گوشت های فراوری شده در کشور ما هستند که در اکثر فست فودها مورد استفاده قرار می گیرند. ماهی دودی، سوشی و دیگر انواع گوشت های فراوری شده در مرتبه دوم قرار می گیرند.

 بر اساس گزارش های سازمان بین المللی مطالعات بر روی سرطان؛ مصرف گوشت های فرآوری شده نظیر سوسیس و کالباس و حتی مصرف گوشت قرمز می تواند احتمال ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

این سازمان که زیر شاخه ای از سازمان جهانی بهداشت می باشد از بیش از 800 متخصص از سراسر دنیا که تنها بر روی سرطان مطالعه می کنند تشکیل شده است. بر اساس گزارشات این سازمان غذاها از نظر احتمال سرطان زا بودن به پنج گروه تقسیم می گردند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته در این سازمان گوشت های فرآوری شده در گروه اول یعنی پرخطرترین گروه و انواع گوشت قرمز در گروه دوم قرار می گیرند. لازم به ذکر است که تمامی انواع گوشت های گاو، گوساله، گوسفند، بره، بز، شتر و شتر مرغ همگی از انواع گوشت قرمز می باشند.

 موضوع سرطان زا بودن گوشت های فرآوری شده موضوع جدیدی نیست و سال هاست که محققیت و متخصصین به مردم توصیه می کنند که مصرف این گونه محصولات را در رژیم غذایی خود کاهش دهند. این مطالعات مجددا سرطان زا بودن این محصولات را به طور دقیق ترین تعیین و تأیید نموده است.

بر اساس صحبت های یکی از این متخصصین تعیین دقیق این که چه میزانی از مصرف این محصولات موجب سرطان می گردند ممکن نیست اما کاملا روشن است که احتمال ابتلا به سرطان با افزایش میزان مصرف این محصولات افزایش می یابد و این رابطه یک رابطه کاملا مستقیم است.

سرطان موضوعی بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که افراد فکر می کنند. موضوع بروز سرطان و درک آن به قدری پیچیده است که زبده ترین متخصصین و محققین نیز از درک دقیق آن عاجز مانده اند.

میلیون ها دلار صرف تحقیقات و بررسی تأثیر محصولات غذایی بر بروز یا درمان سرطان شده است و همچنان هیچ غذایی که بتوان آن را دقیقا مسئول بروز سرطان یا درمان سرطان دانست معرفی نشده است.

دانشمندان دقیقا نمی توانند بگویند که گوشت های فرآوری شده چگونه موجب بروز سرطان می گردند. اما به احتمال زیاد ترکیباتی که به هنگام فرآوری گوشت بوجود می آیند موجب بروز سرطان می گردند. همچنین در تولید این محصولات از مقدار زیادی چربی اشباع شده استفاده می گردد که خود آن نیز به نوعی در پدید آمدن سرطان مؤثر می باشد. همچنین کباب کردن گوشت بر روی زغال و باربیکیو نیز موجب به وجود آمدن ترکیباتی موسوم به ترکیبات کارسینوژنیک(سرطان زا) می گردد.

بر اساس مطالعات مصرف روزانه 50 گرم از گوشت های فرآوری شده یعنی به میزان تقریبی یک سوسیس هات داگ معمولی می تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و معده را 18 درصد افزایش دهد. این در حالی است که مصرف روزانه 100 گرم گوشت قرمز این احتمال را 17 درصد می افزاید.

این افزایش احتمال برای ابتلا به سرطان به علت مصرف گوشت قرمز و محصولات فرآوری شده آن رقم قابل توجهی نمی باشد. چراکه یک انسان در طول زندگی خود به احتمال 4.8 درصد به سرطان کولورکتال(سرطان روده بزرگ) مبتلا می گردد. این درصد یعنی از هر 21 نفر 1 نفر به طور طبیعی بر اساس آمارها به سرطان روده بزرگ مبتلا می گردد. حال اگر این فرد از سوسیس و کالباس زیادی نیز استفاده کند این احتمال به 5.6 درصد افزایش می یابد یعنی 1 نفر از هر 18 نفر.

بر اساس این مطالعات گرچه مصرف گوشت قرمز و گوشتهای فرآوری شده در پرخطرترین گروه و در کنار مصرف دخانیات و تماس با موادی نظیر آزبست قرار می گیرد اما در احتمال بروز سرطان با آن ها قابل مقایسه نمی باشد.

بر اساس مطالعه ای که در سال 2005 میلادی به چاپ رسید احتمال افزایش سرطان ریه به دنبال مصرف و استعمال یک نخ سیگار در روز، 200 الی 400 درصد افزایش میباشد این در صورتی است که احتمال افزایش سرطان به دنبال مصرف گوشت های فرآوری شده در مقایسه با این رقم بسیار ناچیز است. به هر حال تأثیر سرطان زایی مصرف محصولاتی نظیر سوسیس و کالباس کاملا تأیید شده است و به همین جهت است که این محصولات نیز مانند سیگار در گروه بسیار پر خطر قرار می گیرند.

بنابراین بر اساس این مطالعات انجمن تشخیص و درمان سرطان آمریکا به افراد توصیه می کند که به جای آنکه گوشت خود را بر روی اجاق، باربیکیو یا منقل کباب کنند یا آن ها را سرخ کنند آن ها را برای مصرف در آب بپزند. این کار موجب جلوگیری از تولید ترکیبات سرطان زا در سیر پخت غذا می گردد.

آخرین ویرایش در 25/08/1394

به اشتراک بگذارید

درباره پزشکی به زبان ساده

پزشکی به زبان ساده می کوشد تا اطلاعات معتبر و به روز پزشکی و سلامت دنیا را به زبانی ساده در اختیار عموم قرار دهد.توجه شود که مقالات ما صرفا برای افزایش آگاهی و آشنایی بیشتر با مسائل پزشکی می باشد و نباید توصیه پزشکی تلقی شوند.

جدیدترین ارسال ها

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافیست ایمیل خود را ثبت نمایید