ویتامین ها و مکمل ها

ویتامین ها و مکمل ها

ویتامین ها بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم را تشکیل می دهند. برخی از این ویتامین ها به طور طبیعی در بدن ساخته می شوند، اما برخی دیگر را تنها باید از طریق مصرف مواد غذایی دریافت نمود. از آنجایی که ویتامین ها برای داشتن یک زندگی سالم ضروری اند، کمبود آن ها موجب اختلالاتی می گردد. در مقابل مصرف بیش از حد ویتامین ها نیز موجب مسمومیت با آن ها می گردد. بنابراین اطلاع از خواص ویتامین ها و کسب اطلاعاتی درباره آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

یک دانشیار انستیتو تحقیقات تغذیه كشور با بیان اینکه ضعف و بی حالی می تواند علل تغذیه ای داشته باشد تاکید کرد: « آهن مهمترین ماده معدنی است که کمبود آن ضرورتا به شکل کم خونی بروز نمی کند بلکه…
 بدن ما برای دریافت مقادیر کافی ویتامین D باید به اندازه نیازش در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. به همین دلیل هر گونه افراط و تفریط در تماس با اشعه فرابنفش خورشیدی می‌تواند موجب بروز سرطان پوست و یا…
حتماً شما هم همیشه شنیده‌اید که کلسیم برای استحکام استخوان‌ها لازم است اما آیا می‌دانید که این ماده‌ی معدنی مزیت‌ها و خواص دیگری هم دارد؟
اسیدهای چرب امگا 3 در ماهی ها مثل سالمون،ماهی تون ودیگر غذاهای دریایی مثل جلبک دریایی و در بعضی از گیاهان مثل دانه های روغنی وجود دارد.
نشانه‌هایی وجود دارند كه به شما هشدار می‌دهد باید مصرف كلسیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.
صفحه1 از6

درباره پزشکی به زبان ساده

پزشکی به زبان ساده می کوشد تا اطلاعات معتبر و به روز پزشکی و سلامت دنیا را به زبانی ساده در اختیار عموم قرار دهد.توجه شود که مقالات ما صرفا برای افزایش آگاهی و آشنایی بیشتر با مسائل پزشکی می باشد و نباید توصیه پزشکی تلقی شوند.

جدیدترین ارسال ها

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافیست ایمیل خود را ثبت نمایید