علت سوزش معده

سوزش معده احساسی است که به یکی از شایع ترین اختلالات گوارشی یعنی رفلاکس یا ترش کردن گفته می شود. احساسی مانند سوزش و طعم ترشی که در سر معده احساس می گردد. در این مطلب سعی داریم تا شما را با علت سوزش معده آشنا نماییم.

قبل از آنکه به توضیح دقیق علت سوزش معده بپردازیم، اجازه دهید تا اول شما را کمی با مکانیسم خوردن و مسیر سیسم گوارشی آشنا نماییم.

تصور کنید که شما را به یک مهمانی دوستانه و خودمانی دعوت کرده اند. غذاهای متنوعی را برای شام تدارک دیده اند و شما نیز با اشتیاق دارید از انواع مختلف غذاهای تدارک دیده میل می کنید. پس از اتمام ضیافت و هنگام راندن اتومبیل خود به منزل دچار احساس درد، سوزش درد سر معده و ناگهان چشیدن طعمی مشابه ترشی در دهانتان می گردید. این سناریو یکی از شایع ترین سناریوهای اتفاق افتاده می باشد که خیلی از ما آن را تجربه کرده ایم. اما واقعا علت سوزش معده چیست؟

وقتی غذایی را در دهان می گذاریم ابتدا آن را می جویم و سپس با عمل بلع آن را به سوی مری(قسمتی از دستگاه گوارش که دهان را به معده متصل می کند) می رانیم. غذا پس از عبور از لوله مری از محلی به نام دریچه تحتانی مری وارد معده می شود. این دریچه در حقیقت مانند یک درب عمل کرده و از بازگشت غذاهای خورده شده به سوی مری و دهان جلوگیری می کند. غذا پس از ورود به معده موجب افزایش حجم معده و کشیده شدن دیواره آن می گردد. به دنبال کشیده شدن دیواره معده و تحریک پایانه های عصبی، سلول های معده تحریک شده و اسید معده را برای هضم بهتر غذا تولید و به داخل معده ترشح می کنند. حال تصور کنید که این درب به خوبی به وظیفه خود عمل نکند، اتفاقی که می افند این است که غذای خورده شده همراه اسید ترشح شده از معده وارد مری شده و موجب سوزاندن مری شما می گردد. این همان احساسی است که از آن به عنوان ترش کردن یا سوزش معده یاد می شود.

این دریچه حلقه مانند در برخی از افراد دچار ضعف عملکردی می باشد و نمی تواند به خوبی از بازگشت غذا و اسید معده به مری جلوگیری کند. به طور طبیعی سطح معده با لایه ای محافظ پوشیده شده است تا مانع آسیب اسید معده به خود سلول های معده گردد، اما مری دارای چنین لایه محافظی نمی باشد و ورود اسید معده به آن موجب سوزش و آسیب به سلول های آن می گردد. این آسیب موجب همان احساس دردی می گردد که خیلی از ما آن را تجربه نموده ایم.

حال که با مکانیسم علت سوزش معده آشنا شدیم بد نیست کمی نیز درباره عوامل تشدید کننده آن برایتان توضیح دهم.

 

عوامل تشدید کننده ترش کردن

  • خوردن حجم زیاد غذا و دراز کشیدن پس از غذا خوردن
  • اضافه وزن و چاقی
  • خوردن تنقلات نزدیک به زمان خواب
  • خوردن غذاها و چاشنی هایی نظیر نعناع، سیب زمینی، شکلات، سیر و غذاهای تند و چرب
  • مصرف الکل ، چای و قهوه
  • مصرف دخانیات
  • بارداری
  • مصرف داروهایی نظیر آسپرین، ایبوپروفن و داروهای ضد فشار خون

 

 

 

 

آخرین ویرایش در 26/08/1394

به اشتراک بگذارید

درباره پزشکی به زبان ساده

پزشکی به زبان ساده می کوشد تا اطلاعات معتبر و به روز پزشکی و سلامت دنیا را به زبانی ساده در اختیار عموم قرار دهد.توجه شود که مقالات ما صرفا برای افزایش آگاهی و آشنایی بیشتر با مسائل پزشکی می باشد و نباید توصیه پزشکی تلقی شوند.

جدیدترین ارسال ها

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافیست ایمیل خود را ثبت نمایید