کبد و مجاری صفراوی

کبد و مجاری صفراوی

کبد بزرگترین و یکی از مهمترین اندام های درونی بدن انسان است و وظایف بسیاری را به عهده دارد. از متابولیسم تمام غذاهای خورده شده گرفته تا تولید فاکتورهای انعقادی و لخته سازی خون همگی از وظایف کبد می باشد. همچنین کبد با تولید صفرا نقش به سزایی در هضم و جذب چربی ها و ویتامین های محلول در چربی به عهده دارد...

التهاب کیسه صفرا یا کله سیستیت یکی از بیماری های بسیار شایع و درناک گوارشی می باشد که معمولا خود را با درد شکمی بروز می دهد.
سیروز به معنای فیبروز و از بین رفتن غیر قابل برگشت بافت کبد و ساختمان های آن می باشد به طوریکه عملکرد کبد به طور کامل از بین رفته است.
کیسه صفرا یک کیسه در نزدیکی کبد می باشد که صفرای تولید شده توسط کبد را ذخیره و در هنگام نیاز و خوردن غذا به درون روده ترشح می نماید. از طرفی صفرا مادده ای است که توسط کبد تولید…
کبد چرب امروزه در میان افراد جامعه بیماری شایعی شده است و دلیل اصلی آن هم کم تحرکی، افزایش وزن و مصرف غذاهای فست فود شناسایی شده است.

درباره پزشکی به زبان ساده

پزشکی به زبان ساده می کوشد تا اطلاعات معتبر و به روز پزشکی و سلامت دنیا را به زبانی ساده در اختیار عموم قرار دهد.توجه شود که مقالات ما صرفا برای افزایش آگاهی و آشنایی بیشتر با مسائل پزشکی می باشد و نباید توصیه پزشکی تلقی شوند.

جدیدترین ارسال ها

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافیست ایمیل خود را ثبت نمایید